ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1808012
*
nr 180 8012
Spegel
Triptyk, Art Deco, Sign, H48
Utrop:
800 kr
Såld:
3.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2002
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 11:38:14
1
650 kr
30/9 01:55:39
2
Vinnande bud
30/9 12:20:57
3
900 kr
30/9 12:21:17
3
1.100 kr
30/9 15:27:40
1
1.300 kr
30/9 15:28:04
1
1.600 kr
30/9 15:57:11
4
2.100 kr
30/9 15:57:38
4
2.600 kr
30/9 15:58:04
4
3.100 kr
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar triptyk
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 180 8012
Spegel
Triptyk, Art Deco, Sign, H48
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 3.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/9 11:38:14 | 1 | 650 kr |
30/9 01:55:39 | 2 | Vinnande bud |
30/9 12:20:57 | 3 | 900 kr |
30/9 12:21:17 | 3 | 1.100 kr |
30/9 15:27:40 | 1 | 1.300 kr |
30/9 15:28:04 | 1 | 1.600 kr |
30/9 15:57:11 | 4 | 2.100 kr |
30/9 15:57:38 | 4 | 2.600 kr |
30/9 15:58:04 | 4 | 3.100 kr |
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar triptyk
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27